Український ринок молока стабілізувався

Ринок молока в першій декаді грудня очікувано характеризувався стабільністю. Середні значення в розрізі ґатунків хоч і показували мінімальний приріст, та діапазон залишився без змін.

Про це йдеться у повідомленні Асоціації виробників молока.

Так, середня закупівельна ціна на молоко екстра ґатунку склала 12,18 грн/кг без урахування ПДВ, що на 4 коп. вище ціни кінця листопада. Ціновий діапазон залежно від партії коливався від 11,78 до 12,50 грн/кг.  

Вищий ґатунок коштував 12 грн/кг, що на 5 коп. вище ціни попереднього моніторингу. Ціновий коридор був у межах 11,40-12,30 грн/кг.

Перший ґатунок піднявся у ціні на 1 коп. — до 11,60 грн/кг. Ціна на таке молоко коливалася від 11,27 до 11,91 грн/кг.

Середньозважена ціна трьох ґатунків піднялася на 3 коп. — до 11,92 грн/кг.

«На сьогоднішній день попит на ринку достатній, щоб поглинути пропоноване молоко, що дає можливість стабілізувати ринок. Хоча учасники ринку досить стримані у прогнозуванні, адже не виключені блекаути та жорсткі обмеження електроенергії в майбутньому, що стримуватиме виробництво. Крім того, світовий молочний ринок продовжує демонструвати низхідний тренд, що потягне за собою й експортні ціни на українську молочну продукцію. Підтримку цінам наразі складає сезонно низьке виробництво молока», — зауважує аналітик АВМ Яна Лінецька.

Источник: www.agroportal.ua

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *