Рентабельність виробництва сиру стала мізерною

Зростання продажів сиру завжди було характерним для грудня. Навіть нинішнього воєнного року цей тренд певною мірою зберігся.

Споживчий попит зріс, але не досяг довоєнного, адже кількість населення менша, доходи скромніші, а ціни як ніколи високі, говориться у повідомленні «Інфагро».

«Ще рік тому, коли ціни на сир також суттєво зростали, виробників можна було б справедливо звинуватити в надмірному бажанні заробити. Зараз ситуація інша. Молоко з літа подорожчало вже на чверть, а відпускні ціни на сир вдалося збільшити в середньому на 10%. Тобто рентабельність бізнесу стала зовсім мізерною», — пояснюють аналітики.

На думку фахівців, варіантів виходу із ситуації у виробників небагато. Вони могли б ще підняти ціни, але це не так просто. Сир і так досить дорогий, можна втратити в продажах. Крім того, це точно буде стимулювати зростання імпорту. Та й торговельні мережі не будуть закуповувати дорогий товар, який має сумнівні перспективи продажу.

«Також можна було б знизити ціни на сировину в будь-який спосіб, нехай навіть шляхом скорочення обсягів виробництва сиру. Аграрії від цього особливо не збідніли б, а вплинути на темпи зростання імпорту можна було б. Але ж такий варіант маловірогідний. Тож сир залишається дорогим», — додають аналітики. 

Зазначається, що обсяги експорту сиру значно менші, ніж торік. Найбільшими покупцями українського сиру є Казахстан (53%) та Молдова (31%). Імпорт традиційно найбільший з Польщі (34%), Німеччини (18%) та Нідерландів (17%).

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *