Румунія допомогла Україні під час блокади експорту агропродукції Польщею, – Зеленський

Президент України Володимир Зеленський розповів про важливу допомогу, яку надала Україні Румунія під час блокади експорту агропродукції Польщею. За його словами, це допомогло нашій країні вижити в складних умовах.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на interfax.

«Дякувати Богу, з’явилася розумна Румунія і просто мені президент Румунії Клаус Йоганніс допоміг. Допоміг нашим фермерам вижити. І в нього були такі складнощі, у нього були страйки… Я вважаю, він показав прояв твердої людини, яка сказала: Цінності спочатку, а потім уже ціни», – сказав Зеленський на пресконференції.

Зеленський також наголосив на тому, що в Польщі сформований новий уряд, і висловив надію на швидке вирішення питання щодо блокади зерна.

«У мене був контакт із президентом Дудою, і він вітав мене з важливими нашими святами, і навпаки – я до нього звертався. Ми вирівняли цю ситуацію. Новий уряд. Я буду вірити, що новий уряд розблокує цю всю блокаду. Вона штучна», – заявив він.

Президент відзначив, що важливо уникати політизації цього питання, особливо коли у нашій країні заблоковано багато ресурсів.

«Послухайте, з квітня по вересень це було дуже складно, ми втратили сотні мільйонів доларів, ми втратили частину врожаю, ми втрачали щодня. І щодня мене запитували наші фермери: «А як? У нас заміновані поля, як хоча б вивезти щось?». І ось, що сталося, і ми почали втрачати політичні відносини», – сказав Зеленський на пресконференції.

Також він висловив свою подяку польському народу за підтримку, яку вони надали Україні у цей важливий період.

«Але ви зрозумійте, я не тряпка якась, я захищаю інтереси своєї країни під час війни. Я сказав: просто дайте нам вивезти, нам не дали вивезти. І це було неправильно. Просто неправильно», – пояснив він.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *