Поточного сезону ціни на помідори б’ють рекорди

Помітне підвищення попиту на тепличні помідори напередодні новорічних свят провокує активне зростання цін на дану продукцію на українському ринку.

Про це повідомляють аналітики проєкту EastFruit.

Так, згідно з даними моніторингу, на сьогодні імпортні томати виробництва Туреччини надходять у продаж по 80-90 грн/кг ($2,13-2,40/кг), що в середньому на 21% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Водночас експерти проєкту підкреслюють, що наразі основну частку пропозиції на українському ринку становлять саме імпортні помідори виробництва Туреччини. Але імпортною продукцією не вдавалося повністю задовольнити попит, що сформувався. Тож продавці отримали можливість і далі підвищувати відпускні ціни на наявні партії продукції.

«Вибірки помідорів у місцевих тепличних комбінатах практично не здійснювалися через завершення сезону реалізації. За словами представників тепличних комбінатів в Україні, вирощувати тепличні овочі в зимовий період стає все складніше. До енергоресурсів, що постійно дорожчають, додався ризик можливих відключень електроенергії внаслідок російської агресії», — пояснюють експерти. 

Сьогодні імпортні помідори в Україні вже продаються в середньому на 32% дорожче, ніж в аналогічний період минулого року. А якщо розглядати п’ятирічну динаміку, то нинішнього сезону оптові ціни на помідори досягли нових рекордних позначок.

«Щодо найближчих перспектив розвитку ситуації, більшість учасників ринку не виключають можливості подальшого зростання цін на тепличні овочі як мінімум до того моменту, поки пропозиція повністю не покриє всі купівельні потреби в цьому сегменті», — додають фахівці.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *