За програмою Ukraine Facility Україна отримає від Єврокомісії 50 млрд євро

В рамках роботи над Планом України для реалізації програми Ukraine Facility та розробки секторальних стратегій розвитку відбулася перша зустріч  робочої групи з представниками аграрного бізнесу. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінагрополітики.

Під час зустрічі заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич зазначив, що аграрний сектор визначений одним з пріоритетних в рамках реалізації Плану України. Діалог в рамках робочої групи дозволить якомога якісніше відобразити потреби сектору на наступні 4 роки, а також підготувати якісні та реалістичні проєкти для майбутнього фінансування.

«Серед пріоритетних напрямків роботи Мінагрополітики в рамках реалізації Ukraine Facility є інтеграція українського законодавства до вимог Спільної сільськогосподарської політики ЄС, лібералізації ринку землі в Україні, а також розвитку програм кредитування для аграрних підприємств», – наголосив заступник Міністра аграрної політики та продовольства.

Він також підкреслив, що важливим напрямком розвитку галузі є розбудова переробних потужностей та збільшення доданої вартості. Зокрема, збільшення частки готової продукції в аграрній галузі, розширення програм з розвитку садівництва та овочівництва, та стимулювання інвестицій в розвиток виробництва біогазу.

Мета секторальних робочих груп з бізнесом – залучити приватний сектор до розробки пропозицій щодо галузевого розвитку, які будуть враховані при розробці секторальних стратегій на 4 та 10 років.

Перший етап проєкту триватиме до кінця жовтня 2023 року. На цьому етапі в групах будуть сформовані пропозиції для Плану України, необхідного для реалізації програми фінансової допомоги Ukraine Facility від Європейської Комісії. Програма розрахована на 50 млрд євро, які Україна отримає впродовж 2024-2027 років. Надалі робочі групи зосередяться на розробці рекомендацій для профільних міністерств щодо секторальних стратегій розвитку, розрахованих на 10 років.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *