Україна готова підтримати обмеження на імпорт своєї агропродукції до ЄС, – заступник міністра

Україна готова прийняти обмеження на торгівлю агропродукцією з ЄС, щоб розрядити політичну суперечку з Польщею, але також закликає блок заборонити імпорт російського зерна, заявив заступник міністра економіки – торговий представник України Тарас Качка.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

За його словами, Україна може погодитися на нові обмеження на імпорт української сільськогосподарської продукції, хоча ЄС також має заборонити експорт російської сільськогосподарської продукції, яка надходить до Євросоюзу через Білорусь і країни Балтії.

«Керований підхід до торгових потоків між Україною та ЄС на якійсь перехідний період – це те, що нам усім потрібно, – сказав Т. Качка, але додав, – що стосується пшениці, то не Україна створює проблеми для польських фермерів, а Росія».

Зокрема, урядовець зазначив, що Україна підтримує нові заходи, запропоновані Єврокомісією, щодо встановлення з червня обмежень на імпорт до ЄС яєць, птиці та цукру, а також дозволу окремим країнам закривати свої ринки для українського зерна, за винятком подальшого транзиту в інші країни.

Також він нагадав, що нещодавно Україна погодилася перенаправити експорт кукурудзи до Італії та Іспанії через Чорне море, а не автомобільним транспортом через сусідні країни, щоб зменшити напруженість. 

«Ми добровільно припинили дозвіл на експорт кукурудзи до всіх п’яти сусідніх держав-членів ЄС. Але, незважаючи на це, в 2023 р. були експортовані рекордні 15 млн тонн зернової. Тож є великий попит на кукурудзу в інших країнах і Україна заповнила прогалини в її виробництві в ЄС», – сказав Т. Качка.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *