Україна досягла рекорду у відвантаженні водним транспортом з березня 2022 року

Загальний експорт сільськогосподарської продукції автомобільним транспортом в лютому склав 375 тис. тонн, зокрема 153 тис. тонн зернових, олійних та продуктів переробки. Експортні відвантаження через прикордонні пункти з Польщею складають лише 25% від загального автомобільного експорту. Товаропотік через пропускні пункти з Польщею залишається в межах від 1000 до 2000 тонн на добу. Більшість автомобільного експорту розсередилась між іншими пропускними пунктами України та Європи. Ставки фрахту в напрямку Європи не зазнали змін порівняно з показниками минулого тижня. В той же час вартість внутрішнього перевезення по Україні знизилася на 10%. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис в telegram каналі SPIKE BROKERS.

Загальний експорт зернових, олійних та продуктів переробки залізничним транспортом у лютому склав 733 тис. тонн, відносно показника 685 тис. тонн у січні. Оператори європейських вагонів знизили ставки фрахту по Європі на період березень-червень до 40% відносно ставок осені 2023 року. Так, в напрямку Італії вже можна перевезти зернові за ставкою 45-47€ за тонну, що є зниженням порівняно зі ставкою 55-60€ за тонну минулої весни 2023 року.

Частка агроекспорту в європейських вагонах зростає, у той час як українські вагони більше використовуються для внутрішнього перевезення, включаючи підвезення вантажу до «сухих портів» на кордоні з Європою.

Суттєво зменшилась кількість вагонів, які рухаються в напрямку морських портів. Середньодобова кількість вагонів, що рухаються в напрямку українських портів Чорного моря, знизилася майже на 20%, з 7140 до 5800 вагонів. 

Ставки фрахту внутрішнього залізничного перевезення по Україні продовжують знижуватися до міжсезонного мінімуму.

Україна досягла абсолютного рекорду у відвантаженнях водним транспортом з березня 2022 року! Загальний експорт водним транспортом у лютому склав 6,4 млн. тонн. З них 5,2 млн. тонн експортували через морські порти, а 1,2 млн. тонн через річкові порти.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *