В Україні запрацювала національна асоціація з гуманітарного розмінування

Ключова місія Асоціації – сприяння якнайшвидшому та професійному очищенню забруднених вибухонебезпечними предметами територій України та об’єднання всіх стейкхолдерів у цій галузі.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Media Center Ukraine – Ukrinform.

За словами голова Асоціації Мері Акопян, на сьогодні членами Асоціації є вже понад 20 організацій, серед них, зокрема й оператори, науково-освітні установи.

Першочергові заходи, з яких асоціація почала діяльність  – підготовка державного професійного стандарту, нової професії – сапер з гуманітарного розмінування. Крім того, вже в роботі створення системи підготовки саперів, зокрема методологія підготовки саперів з гуманітарного розмінування, підготовка змін та доповнень до закону України щодо протимінної діяльності та інших нормативно-правових документів. 

З початку повномасштабного вторгнення в Україні зафіксовано 647 інцидентів, які пов’язані з вибухонебезпечними предметами. Внаслідок цього постраждали 950 осіб, повідомив Руслан Берегуля, начальник Управління екологічної безпеки і протимінної діяльності Міністерства оборони України.

«З початку повномасштабного військового вторгнення в нас зафіксовано 647 інцидентів, пов’язаних із вибухонебезпечними предметами серед цивільного населення, внаслідок яких постраждали 950 осіб, з них загинули 289 осіб і 661 особа зазнала калічень або поранень. Тому наша основна задача – припинити те, щоб цивільне населення страждало, і разом спільними зусиллями ми будемо здійснювати всі заходи, щоб позбавити нашу територію від жахливих наслідків, які нам залишила російська федерація», – зазначив він.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *