Стартував новий сезон конкурсу «Роби своє» від «МХП – Громаді»: підтримка локального агробізнесу до 100 тис. грн

12 березня стартував новий грантовий сезон конкурсу бізнес-ідей «Роби своє» від Благодійного фонду «МХП – Громаді». Цьогоріч сумарний бюджет грантів становить 10 млн грн. Організатори планують підтримати до 80 підприємців у 13 областях.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресреліз МХП.

Взяти участь у конкурсі можуть ветерани, військові або їхні родини; підприємці, що вже мають чинний бізнес; підприємці, чий бізнес постраждав через повномасштабне вторгнення; жителі громади, які тільки планують почати новий бізнес. У 2023 році більш як 40 підприємств, що розвивають локальне агровиробництво, отримали грантову підтримку. Серед них є ті, що пов’язані із розвитком тепличної справи, комплекс із догляду за кіньми, мініптахоферма, а також проєкти з розвитку свинарства.

«Щороку конкурс «Роби Своє» трансформується та пропонує підтримку все більшій кількості українців. Єдине, що завжди залишається незмінним – ми крок за кроком супроводжуємо підприємців на шляху до ведення стійкого локального бізнесу та завдяки цьому розвиваємо громади. Цьогоріч ми хочемо ще більше підтримати діяльність ветеранів та військових, завдяки яким сьогодні маємо можливість працювати та розвивати громади, аби там хотілося жити. Конкурс бізнес-ідей «Роби своє» – черговий доказ, що економіка розвивається, а мрії підприємців реалізуються, і цього року таких здійснених мрій буде ще більше», – говорить Тетяна Волочай, директорка Благодійного фонду «МХП-Громаді».

Серед переможців конкурсу 2023 року 43 переможці створюють бізнес у напрямі підтримки продовольчої безпеки, з-поміж них – 12 бізнесів спеціалізуються на крафтовому виробництві. На другому місці серед торішніх переможців – побутові послуги (18 бізнес-ідей), на третьому – освітньо-інформаційні (7 бізнес-проєктів). Також наявні інклюзивні бізнеси, проєкти з енергетичної безпеки та охорони здоров’я.

Переможці на додаток до гранту в 100 тис. грн отримають можливість долучитися до навчальної програми, в межах якої заплановані курси від провідних фахівців з маркетингу, бізнес-планування, бухгалтерського обліку тощо. Окрім того, Благодійний фонд «МХП-Громаді» бере на себе витрати з оподаткування гранту. 

«Конкурс бізнес-ідей «Роби Своє» пропонує безліч можливостей для розвитку, навчання, пошуку нових партнерів, отримання фінансування та, звичайно, неоціненний досвід. Він не тільки сприятиме особистісному розвитку, але й стане важливою частиною розвитку України та наших громад. Цьогоріч ми приділимо ще більшу увагу проєктам ветеранів, військових та їхніх родин. Адже вже на основі реалізованих торішніх проєктів бачимо: власна справа здатна мотивувати, долати труднощі після травматичних подій, допомагати в реінтеграції», – зазначив Володимир Панченко, керівник національних проєктів Благодійного фонду «МХП – Громаді».

Грантове фінансування можна буде використати на закупівлю обладнання, сировини, матеріалів та послуг для підтримки мікро та малого бізнесу.

Цьогоріч серед ключових вимог до проєктів будуть: співфінансування учасником (тобто передбачається власний внесок до гранту – 100% та більше) та користь для громади результатів бізнес-проєктів (наприклад, створення додаткових робочих місць, розвиток громади в той чи інший спосіб, налагодження логістики, покращення інфраструктури, соціальний ефект тощо). 

За попередніми підрахунками, переможці 2023 року сумарно сплатили 3 млн грн податків у свої громади.

Заявку на конкурс «Роби своє» 2024 року можна подати до 9 квітня за спеціальною формою на сайті.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *