Ринок замороженої малини: є гарні новини для України

За інформацією аналітиків, в Європі продовжує зростати дефіцит замороженої малини. Наразі покупці з Франції, Німеччини, Польщі та інших країн Євросоюзу перебувають в активному пошуку постачальників цієї продукції за межами регіону.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на east-fruit.

Оскільки в Україні запасів якісної малини вкрай мало, а Польща продовжує блокувати транспортування української сільськогосподарської продукції через свою територію, то основні погляди покупців звернено на постачальників із Сербії та Марокко. Імпортери також цікавляться можливостями закупівлі замороженої малини з Чилі, Мексики та Китаю.

З початку лютого ціни на заморожену малину зросли ще на 20-30 євроцентів за кг і багато хто не виключає подальшого підвищення цін на продукцію найближчим часом, оскільки до нового врожаю ще залишається чимало часу.

«Оскільки понад рік ціни на малину перебували на вкрай низькому рівні, а її пропозиція була величезною, виробники харчової продукції почали повертати цю ягоду у свої рецептури. Знову з’явилося більше соків, йогуртів, випічки, кондитерських виробів та інших продуктів харчування з малиною. Зазвичай подібні рішення виробники харчових продуктів ухвалюють наприкінці фінансового року, тому ми й побачили різке пожвавлення попиту на малину вже в січні 2024 року. Відповідно, у новому сезоні українські виробники малини з високою ймовірністю зможуть розраховувати на отримання значно вищих цін за вирощену ягоду», – говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Він також зазначає, що можливе обмеження на імпорт малини з України до Польщі зіграє тільки на руку Україні, попри те, що багато хто вважає інакше.

«Польща залишала значну частину доданої вартості від реалізації української замороженої малини у себе. Можна сказати, що Україна була своєрідним сировинним придатком для великих польських компаній, які доопрацьовували та реекспортували українську малину до країн ЄС, США, Канади та країн Азії за набагато вищою ціною. Подібна співпраця була взаємовигідною доти, доки в Україні не було великих обсягів власної малини. Однак на даному етапі, коли Україна вже має близько 50 тис. тонн замороженої малини власного виробництва для експорту, місцеві виробники цілком можуть робити наступний крок сходами доданої вартості, інвестуючи у власне доопрацювання та маркетинг. Це дасть змогу підвищити ціну реалізації замороженої продукції, а додаткові кошти підуть на розширення виробництва малини. Фактично зараз Польща підштовхує українських виробників і переробників зробити цей крок», – вважає Андрій Ярмак.

За інформацією аналітиків, інвестиції в переробку і доопрацювання малини у 2023/24 році в Україні різко зросли й були рекордними за останні роки, попри триваючу військову агресію росії. У сукупності зі зростанням цін на ринку і можливістю усунення посередника у вигляді Польщі під час експорту малини, подібні тенденції є вельми позитивними для фермерів України, які вирощують цю ягоду.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *