На півдні Одещини до початку сезону відремонтують три зрошувальні системи

На півдні Одещини проводять капітальний ремонт та реконструкцію трьох зрошувальних систем. Один з таких об’єктів — меліоративний канал в селі Нагірне Ізмаїльського району.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне.

Село Нагірне Ренійської ОТГ потрапило під регіональну програму «Аграрна Одещина». Тут замінюють трубопровід, що дозволить зменшити втрати води по системі, пояснив перший заступник Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм Тарас Кот.

«Це дасть можливість сільгоспвиробникам збільшувати площу, оскільки буде збільшена пропускна здатність каналу. І також це вплине на вартість подачі води. Безпосередньо по Нагірнянській зрошувальній системі вона впаде, оскільки ми витратимо менше коштів на електроенергію. Для регіону Бессарабії зрошення в сільському господарстві – це питання життя», – зазначив Тарас Кот.

За словами чиновника, зрошувальні системи закладалися ще за радянських часів, тож прийшли в непридатність. У 2021 році в Україні було 600 тисяч га зрошувальних земель, у 2023 році ця частка скоротилася до 138 тисяч гектар.

«У зоні управління Болградського міжрайонного управління водогосподарства 22 000 гектарів. На даний час, по Нагірному у нас 5000 га зрошеної землі. Використовується процентів 15 – до 20. Тобто 1000-1200 га», – розповів начальник Болградського міжрайонного управління водного господарства Михайло Балаєв.

Відповідати за систему зрошення будуть організації водокористувачів. Наразі в Одеській області створено та зареєстровано вісім об’єднань водокористувачів.

«Одеська область – це сьогодні пілотний проєкт по всій Україні, який саме спрямований на відновлення зрошувальних систем: реконструкції, модернізації та проведення таких ремонтних робіт. Кошти виділялися з обласного бюджету, з державного бюджету», – зазначила заступниця начальника управління з питань земельних відносин департаменту аграрної політики Одеської ОВА Наталія Смертенюк.

Наразі на півдні Одеської області триває капітальний ремонт та реконструкція трьох зрошувальних систем: Ташбунарської, Ізмаїльської та Нагірнянської. Загальна вартість реконструкції цих об’єктів – 94,7 млн гривень. Роботи планують завершити до початку поливного сезону 2024.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *