Польські фермери проти української малини, але не проти годувати росіян

Садівники Польщі, з одного боку, вимагають заборонити імпорт малини з України, але при цьому зовсім не хочуть, щоб Україна забороняла імпорт на свій ринок польських фруктів та інших продуктів харчування. У момент підписання договору про асоціацію з ЄС Україна погодилася на дискримінаційні правила торгівлі з ЄС, коли ринок Європи був захищений від української продукції квотами й митами, а у відповідь Україна надавала практично необмежений доступ для польської продукції на свій ринок.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

І поки українські садівники під цілодобовими обстрілами прибирають свої врожаї в полях, втрачаючи своїх рідних і близьких, польські садівники радісно підраховують прибутки, продаючи яблуко тим, хто запускає по українцях ракети й снаряди – російським споживачам. При цьому це яблуко в польських садах збирають переважно українці! Жодних пікетів і протестів при таких лицемірних підходах до бізнесу, чомусь, польські садівники не організовують, і воріт пакувальних центрів, де готують яблука до відвантаження до росії через білорусь, вони також не блокують.

Читайте також: У Польщі планують акцію протесту проти української малини.

До речі, йдеться не тільки про яблуко. Маленька білорусь – це другий найбільший ринок збуту для фруктів із Польщі. Маленька білорусь із населенням 9 млн, купила у Польщі у 2023 році (за перші 4 місяці року) більше фруктів, ніж Нідерланди, Франція, Бельгія чи Велика Британія! Окрім яблука, Польща активно продає росіянам і білорусам також грушу, суницю садову, заморожені фрукти та ягоди, а також допомагає іспанським постачальникам із реекспортом їхніх цитрусових, бо апельсини й мандарини теж перебувають у списку топових експортних позицій Польщі в напрямку країн-агресорів.

Ба більше, тільки експорт яблука до Білорусі за перші 4 місяці 2023 року приніс польським садівникам $15 млн доларів США – у 2,3 раза більше, ніж за такий самий період 2022 року! Скажемо ще цікавішу річ – для виробників яблука Польщі саме росія залишається головним ринком збуту. Щомісяця Польща відвантажує на ринок росії близько 10 тис. тонн яблука.

Цей бізнес працює з 2014 року, після введення росією продовольчого ембарго на імпорт харчових продуктів із країн ЄС, США та низки інших країн у 2014 році. Щоправда, був період, коли білорусь заборонила імпорт з Польщі, однак після початку повномасштабного вторгнення в Україну російських загарбників, без особливої реклами ці заборони скасувала. Бо агресорам потрібно щось їсти, і в цьому їм допомагають садівники з Польщі руками українських сезонних працівників.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *