OSTCHEM запустив завод з виробництв КАС – найбільш затребуваного в Україні добрива

OSTCHEM, який об’єднує підприємства азотного бізнесу Group DF Дмитра Фірташа, запустив новий сучасний цех з виробництва карбамідо-аміачної суміші (КАС). Проект реалізований на базі ПрАТ «Рівнеазот» та орієнтований насамперед на фермерів західних регіонів України. Потужність нового виробництва – 300 тис. тонн на рік.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресреліз OSTCHEM/

У лютому-березні 2024 року було завершено промислові випробування нового виробництва та тестування якості продукції, випущено перші 100 тонн КАС, стартували відвантаження продукції фермерам для весняної посівної.

КАС – рідке добриво, суміш водних розчинів аміачної селітри та карбаміду. Перевагою КАС є можливість його використання у різні фази розвитку рослин. Істотна відмінність КАС – мінімальні непродуктивні втрати азоту після внесення до ґрунту. Вони не перевищують 10%, у той час як при внесенні гранульованих азотних добрив (карбамід, селітра) вони можуть досягати 30-40%.

Запуск виробництва КАС на «Рівнеазоті» – вже другий етап масштабної інвестиційної програми, що реалізується OSTCHEM. Програма передбачає поступове збільшення потужностей з виробництва найпопулярніших в Україні видів добрив – КАС та карбаміду. На першому етапі реалізації програми виробництво КАС потужністю 1 млн тонн було запущено на Черкаському «Азоті».

«Акціонер не чекає закінчення війни і продовжує розвивати промислові майданчики. Запуск нового виробництва КАС – наша відповідь на попит з боку аграріїв. Ми збільшуємо виробничі потужності у найбільш затребуваному сегменті добрив з динамікою зростання – понад 15% на рік. Нове виробництво повністю відповідає екологічним директивам ЄС. Більше того, ми вперше в Україні використовуємо інноваційну технологію т.зв «гомонізації», яка забезпечує однорідну структуру готового продукту. Це дозволяє суттєво збільшити термін зберігання КАС та уникнути проблем із «розшаруванням продукту». Така якість продукту затребувана досвідченими аграріями не лише в Україні, а й на ринках ЄС», – зазначає Сергій ПАВЛЮЧУК, керівник виробництва азотного бізнесу OSTCHEM.

За його словами, стратегічні пріоритети OSTCHEM не змінюються: добрива насамперед поставлятимуться українським покупцям.

Новий промисловий майданчик буде інтегрований з іншими цехами «Рівнеазоту» та стане частиною загального виробничого циклу, що вплине на собівартість готової продукції та збільшить її конкурентоспроможність.

Реалізація інвестиційного етапу проекту стартувала на початку 2023 року, термін реалізації становив 10 місяців. Сума інвестицій та передбачувана окупність проекту не розголошуються і залежатимуть від цін на газ та кон’юнктури ринку.

«Ми планомірно слідуємо затвердженій Стратегії розвитку азотного бізнесу, яка передбачає розвиток виробничих потужностей з урахуванням найсучасніших рішень хімічної індустрії. Мета – зміцнення позицій OSTCHEM в Україні та Східній Європі. За рахунок більш ефективного використання виробничих потужностей та синергії різних виробництв ми й надалі робитимемо вітчизняний продукт більш доступним для аграріїв. На тлі логістичних проблем імпортерів, пов’язаних із блокадами доріг до ЄС, проекти із запуску нових виробництв добрив в Україні стають ще більш значущими та актуальними з точки зору продовольчої безпеки всієї країни», – додав Павлючук.

КАС є одним із найбільш перспективних сегментів на українському ринку азотних добрив. Український ринок на рік споживає близько 850 тис. тонн КАС, з яких 280 тис. тонн складає імпорт із таких країн як Польща, Литва, Болгарія, а також неєвропейський імпорт, часто сумнівного походження. За оцінками Group DF, у 2024 році темпи зростання ринку КАС відновляться на довоєнні рівні та становитимуть не менше 15% щорічно.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *