Експорт агропродукції автотранспортом через Молдову збільшується

Останнім часом спостерігається збільшення обсягів експорту агропродукції автомобільним транспортом через кордон з Молдовою та стабільність обсягів перевезень через кордони з Угорщиною, Румунією та Словаччиною, що компенсує зниження пропускної здатності кордону з Польшею. Перехід агроринку в період міжсезоння суттєво знизив обсяг замовлень зі сторони аграріїв. Ставки фрахту внутрішнього та перевезення в напрямку Європи знизилися до 10% порівняно з минулим тижнем.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис в telegram каналі SPIKE BROKERS.

Експорт сільськогосподарської продукції автомобільним транспортом станом на 18 березня склав 211 тис. тонн, порівняно з 255 тис. тоннами у лютому та 136 тис. тоннами у січні за аналогічний період. Основну частку експорту автомобільним транспортом у березні, як і раніше, займає олія соняшникова – 35 тис. тонн, цукор – 27 тис. тонн та м’ясо птиці – 14 тис. тонн.

Щоденні темпи експортних відвантажень залізничним транспортом через західні кордони України в березні тримаються на рівні 313 вагонів на добу. Фіксується незначне збільшення обсягів передачі зернових вантажів на кордонах з Польщею, Словаччиною та Угорщиною, а також зменшення обсягів передачі з Румунією.

Темпи відвантаження в напрямку морських портів тримаються на стабільному рівні. Середньодобова кількість вагонів, що рухаються в напрямку українських портів Чорного моря, зросла з 6200 до 7288 вагонів. Середньодобовий показник вивантаження вагонів в портах Великої Одеси в березні склав 1428 вагонів на добу. Ставки фрахту внутрішнього залізничного перевезення по Україні залишаються на міжсезонному мінімумі. В той же час на період квітень-травень очікується додаткове незначне зниження ставок в напрямку портів. 

За інформацією від заступника міністра інфраструктури України Юрія Васькова, український морський коридор почав працювати цілодобово.

Станом на 15 березня агроекспорт водним транспортом склав 2,9 млн тонн, порівняно з 3,2 млн тоннами у лютому за аналогічний період. Зменшення залишків зернових та олійних культур буде сповільнювати темпи експортних відвантажень морським транспортом в кінці сезону.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *