На Львівщині стартувала весняна посівна 2024

В окремих районах Львівської області аграрії розпочали сівбу ранніх ярих зернових і зернобобових культур. Завдяки відносно теплій погоді у другій половині зими, посівна у 2024 році розпочалась майже на 3 тижні раніше, ніж рік тому.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА.

Перші площі посіву під ярою пшеницею та ярим ячменем з’явились у Червоноградському та Стрийському районах області. Посів гороху, вівса орієнтовно розпочнеться за 1,5-2 тижні.

За оперативними даними департаменту у комерційному секторі посівна площа ранніх зернових і зернобобових культур становитиме 14,5 тис. га, або 3% до структури загальної посівної площі у 2024 році. За всіма категоріями господарств площа становитиме 44,1 тис. га, або 6 %  до загальної посівної площі Львівської області.

«Цьогорічні погодні умови дали можливість нашим аграріям розпочати посівну на 19 днів раніше ніж у минулому році. Також погода сприяє проведенню повторного  ранньовесняного підживлення озимих культур. Тобто можемо говорити про доволі непогані умови на старті. За попередніми прогнозами у сезоні 24/25 загальна посівна площа на Львівщині суттєво не зміниться, проте більш помітною буде зміна структури посівів. Так, з великою ймовірністю посіви озимих збільшаться за рахунок зменшення посівів під ярими культурами», – зазначила Тетяна Гетьман, директорка департаменту.

Як вже повідомляли у департаменті, у 2024 році посіви під озимими культурами на Львівщині збільшились на 2,9 %, насамперед за рахунок розширення площ під озимою пшеницею на 2,8 %, озимим ячменем на 8,2 % та озимим житом на 3,1 %. В структурі посівів ярих культур очікується насамперед збільшення площ під технічними культурами, тоді як рекордсменом за зменшенням посівних площ може стати кукурудза.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *