Українське зерно дешевшає у напрямку ЄС

Зниження цін попиту на українську кукурудзу і пшеницю з постачанням до західних кордонів на більшості напрямків та портів Європи спостерігається з початку грудня.

Про це повідомила керівниця відділу зернових та олійних ринків ІА «АПК-Інформ» Анна Танська.

Вона зазначила, що ситуація з експортом ускладнилась як на тлі перебоїв з електропостачанням, так і внаслідок зниження активності роботи європейських компаній через тривалі святкові канікули та вихідні в Європі, що негативно позначається на ефективності опрацювання вантажів.

«Вплив мали незмінні чинники тиску внутрішньої кон’юнктури, дорога й перевантажена логістика, а також зниження світових котирувань (особливо на біржі Euronext). Це дещо нівелювалося скороченням пропозиції, складнощами у роботі елеваторів і, відповідно, підробіткою вологої кукурудзи. Деяку підтримку надавали перспективи скорочення агровиробництва в Україні наступного сезону, а також доволі складне становище аграріїв на тлі зростання собівартості вирощування всіх без винятку культур. Більш суттєве зниження цін обмежувалося зниженням USDA оцінки світового виробництва пшениці та кукурудзи в 2022/23 МР (останньої переважно за рахунок України — з 31,5 до 27 млн т)», — розповіла експертка.

Танська додала, що ще понад 30% української кукурудзи лишається незібраними в полях, що викликає побоювання щодо зниження її якісних характеристик. Тиск на ціни надалі чинив активний експорт бразильської кукурудзи, але підтримку надавало подальше погіршення перспективи врожаю пшениці та кукурудзи в Аргентині внаслідок найбільшої посухи за десятиліття.

За підсумками минулого тижня ціни попиту на кукурудзу на кордоні з Польщею, Словаччиною та Румунією з постачанням у січні-лютому знизилися до 190-215 €/т DAP і лише з Угорщиною — сягали 230 €/т DAP. Ціни попиту в румунських портах Констанца та Дорнешть на продовольчу пшеницю залишалися під тиском, але істотних змін не зазнали й здебільшого становили 290-300 і 245-255 €/т DAP, а на кукурудзу — 265-280 і 220-230 €/т DAP.

«Поточного тижня фіксується збереження знижувального тренду на тлі помірного попиту. Наприклад, пшениця з високим протеїном користується попитом переважно лише у країн Балтії», — зауважила експертка.

Источник: www.agroportal.ua

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *