Очікування нового урожаю пшениці тисне на ціни: коли вони сягнуть дна

Імпортери наразі очікують зниження цін на пшеницю через наближення нового врожаю.

Як повідомляють аналітики сільгоспкооперативу ПУСК, що створений у межах ВАР, нині спостерігається розрив між попитом та пропозицією.

«Для прикладу, у Бангладеш ціна попиту на пшеницю становить $280-285 за тонну, тоді як експортна ціна української пшениці дорівнює $295 за тонну. Це означає, що розрив у ціні складає приблизно $10. Імпортери чекають подальшого зниження цін, оскільки новий врожай уже скоро, і біржові ціни знижуються. Наприклад, ціни на російську пшеницю з вмістом білка 12,5% знизилися з $250 за тонну до $246-247 за тонну. Франція за минулий тиждень знизила ціни на $23 за тонну, а румунські трейдери минулої п’ятниці та понеділка знизили ціни на $7-10 за тонну», — розповіли аналітики.

Важливим фактором на ринку стала заборона Туреччини на імпорт пшениці, яка спрямована на захист внутрішнього виробника від конкуренції з України та росії й триватиме до жовтня. Туреччина є одним із найбільших зернових хабів у Чорному морі, тому заборона може суттєво вплинути на ціни, оскільки ця країна була значним імпортером зерна з України, Румунії та росії.

Аналітики прогнозують, що новий врожай може спричинити тиск на ціни, які відновляться ближче до осені.

«У червні очікуються перші обкоси нового врожаю, що призведе до збільшення пропозиції на ринку. Це може спричинити подальше зниження цін із потенціалом падіння на $5 за тонну щотижня протягом наступних двох тижнів. Ціни можуть сягнути дна — $170-180 за тонну на базисі СРТ. Однак у другій половині серпня очікується поступове зростання цін», — вважають у ПУСК.

Експерти зазначають, що на глобальному ринку в новому сезоні очікується дефіцит пропозиції пшениці. За прогнозами, в рф виробництво зменшиться на 20 млн т, у ЄС — на 10 млн т, а в Україні — на 2-3 млн т експортного потенціалу. Це вплине на ринок у серпні – вересні, коли пропозиція зменшиться, і ціни почнуть рости.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *