Аграрії Хмельниччини відмовляються сіяти пшеницю та ріпак

Сільгоспвиробники скорочуватимуть посівні площі деяких сільгоспкультур через збитковість.

Про це розповів директор агропідприємства у Хмельницькій області Олег Скрінчук «Суспільному».

«Ми продали у 2021 році пшеницю по 8 тис. грн з ПДВ. Сьогодні пшениця від 5400-6000 тис. грн, це з ПДВ. Відняти ще ПДВ — то виходить збиткова повністю. Це дуже дорога культура, хоча в нас і непогана урожайність. Але все одно вона буде збитковою за таких цін. Ми не плануємо на другий рік сіяти пшеницю», — пояснив він.

Аграрій зазначив, що ціни впали й на ячмінь, якого вже зібрали цього літа 1 158 т з урожайністю 89 ц/га за середньої урожайності по області 40 ц/га.

«Ціни сьогодні на фуражний ячмінь — 3,5 тис. грн з ПДВ. Тобто це практично в збиток його вирощувати. Ціни впали набагато. В нас ще залишилась кукурудза. Якщо б ми продавали її в лютому — по €170, а зараз вже по €130. Складний рік, і ціни піднялися на все: дизпаливо зараз подорожчало, ввели ПДВ, все росте, а ціни дуже низькі», — пояснює Олег Скрінчук.

За його словами, наступного року відмовляться від вирощування не тільки пшениці, а і ячменю та ріпаку.

«Сьогодні ріпак у нас збитковий: якщо ми продавали по 17 тис. грн торік, раніше ще був вищий — до $500 та навіть $700. Зараз ріпак у п’ятницю торгувався ще 15 тис. грн, сьогодні вже 14 тис. грн. На тисячу гривень впав за три дні. Далі прогнозують, що він ще буде падати», — зазначає генеральний директор агропідприємства.

Водночас 300 га ріпаку потрапили під град, відповідно урожайність зменшиться приблизно на 50%, розповів аграрій.

Натомість Олег Скрінчук вважає, що вирощуватимуть сою й соняшник. Вони добре продаються, і їх вирощування не настільки дороге, як, приміром, пшениці.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *