Запрацював Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві

В Україні запрацював Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, який надаватиме гарантії під кредити малим фермерам.

Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський під час презентації фонду, повідомляє «Укрінформ». 

«Станом на сьогодні фонд гарантування дає за фермерів (які обробляють або мають у власності до 500 га землі. — Авт.) гарантії банкам до 50% на суму до 30 млн грн», — сказав він.

Сольський зазначив, що фонд надаватиме гарантії за кредитами, які будуть витрачатися на операційно-інвестиційну діяльність, а також для купівлі землі.

За словами міністра, наразі розмір профінансованого статутного капіталу фонду становить майже 400 млн грн, проте він може бути збільшений.

Для того, щоб отримати гарантії, потрібно володіти та/або користуватись земельними ділянками сільськогосподарського призначення, площа яких не перевищує 500 га. Також суб’єкт має відповідати вимогам фонду та екологічним і соціальним вимогам Світового банку. Крім цього, фермер має бути зареєстрований у Державному аграрному реєстрі (ДАР).

За даними фонду, потенційно скористатися таким інструментом в Україні зможуть 17,7 тис. малих фермерів.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *