Харківщина: поширеність мишей на посівах озимих склала 80-100%

На посівах озимої пшениці та озимого ріпаку в Харківській області були виявлені мишоподібні гризуни за чисельності 1,0-2, на неорних землях — 1,5-2 колонії на гектарі. Поширеність гризунів на зазначених площах склала 82-100%.

Про це говоритсья у повідомленні Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області за підсумками обстежень полів останнього тижня. 

«Зараз стримуючими факторами розвитку мишоподібних гризунів є періодичні відлиги, ожеледі й замерзання талої води на полях і в норах. Їх подальший розвиток значною мірою визначатимуть погодні умови, зокрема стабільна температура повітря, тривалий період без снігового покриву або ж наявність стабільного снігового покриву сприятимуть життєдіяльності гризунів», — зазначають експерти. 

І попереджають, що надалі можлива міграція гризунів на озимі зернові колосові, озимий ріпак і багаторічні трави та збільшення чисельності на зазначених культурах.

Землекористувачам під час проведення захисних обробок посівів сільськогосподарських культур необхідно суворо дотримуватись «Переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні», а також регламентів та техніки безпеки, додали у відомстві.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *