У НБУ допускають скасування фіксованого курсу гривні до завершення війни

Голова Національного банку України не виключає, що фіксований курс гривні буде скасовано до закінчення війни.

Про це він повідомив у інтерв’ю «Укрінформ».

Так, минулого тижня регулятор оприлюднив публічну версію стратегії пом’якшення валютних обмежень, переходу до гнучкого обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування.

У ній зазначені передумови, на які НБУ звертає увагу, коли оцінює можливість повернення до гнучкого курсоутворення. Серед них, зокрема, керована ситуація на валютному ринку, достатній обсяг міжнародних резервів, пом’якшення низки обмежень, що дозволяють мінімізувати різницю між курсами на різних сегментах валютного ринку, стійке зниження інфляції та дієвість монетарних інструментів для забезпечення привабливості гривневих активів.

«Протягом останніх місяців маємо суттєвий прогрес за всіма цими напрямами. Тож скажу так — ситуація вирівнюється, і є надія, що закінчення війни чекати не доведеться. Можливо, умови для переходу до гнучкого курсоутворення виникнуть і раніше. Але поки що нічого конкретно не обіцяємо», — наголосив Ніколайчук.

Він підкреслив, що в будь-якому разі повернення до гнучкого курсу відбуватиметься дуже поступово, а Нацбанк буде присутній на ринку з інтервенціями.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *