Закупівельні ціни на свинину падають другий тиждень поспіль

Негативна цінова динаміка на ринку живця у другій половині лютого продовжилася на ринку України.

Про це говориться у повідомленні асоціації «Свинарі України».

«У середині лютого ціни закупівлі свиней забійних кондицій відчули другий етап сезонного послаблення. Так, у другій половині місяця низхідний рух котирувань продовжився, хоч і дещо уповільнився: цього тижня середньозважена ринкова позначка опустилася на 7,7% (до 55,5 грн/кг) проти зниження на 9,5% тижнем раніше. Ціни закупівлі переважно тяжіли до 55-56 грн/кг, хоча подекуди оператори відзначали як нижчі, так і вищі ціни на невеликі партії», — говориться у повідомленні. 

Опитування представників м’ясопереробної галузі вказує на неузгодженість версій щодо причин пониження цін цього тижня. Частина пов’язує це із сезонною млявістю торгівлі та менш активними закупівлями для потреб армії. Інші фіксують також точково сильніший дисбаланс попиту та пропозиції свинини в окремих регіонах та активнішу пропозицію крупних тварин на забій з боку малих операторів і господарств населення.

«З огляду на це, більшість операторів утримується від прогнозу подальшої цінової динаміки і не бачить передумов чи причин для подальшого послаблення цін, оскільки це не сприяє пожвавленню реалізації. Водночас системні постачальники свиней забійних кондицій констатують, що відвантаження заброньованих партій цього тижня відбувалися без збоїв, відмов, переносів та, відповідно, перехідних залишків. Навпаки, частина виробників отримувала запити на додаткові партії серед тижня, що сигналізує про пожвавлення активності окремих заготівельників», — підсумували в асоціації. 

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *