Ціни на молоко продовжили зростати перед святами

Сире молоко в Україні станом на середину грудня подорожчало на 34 коп. (+2,4%) порівняно з кінцем листопада.

Про це говориться у повідомленні Асоціації виробників молока. 

Середня закупівельна ціна молока екстра ґатунку станом на 17 грудня склала 14,61 грн/кг без ПДВ, що на 31 коп. більше, ніж місяць тому. Діапазон цін на цей ґатунок у господарствах варіюється від 14 до 15 грн/кг без ПДВ. 

Вищий ґатунок у середньому коштує 14,61 грн/кг без ПДВ (+31 коп). Ціни на молоко вищого ґатунку коливаються від 14 до 15 грн/кг без ПДВ. 

Молоко першого ґатунку коштує 13,54 грн/кг без ПДВ (+39 коп.). Мінімальна ціна — 12,92 грн/кг, максимальна — 14,28 грн/кг.

«Відповідно, середньозважена ціна трьох ґатунків склала 14,25 грн/кг без ПДВ і збільшилася на 34 коп.», — констатують експерти. 

Аналітик АВМ Георгій Кухалейшвілі зауважує, що в грудні закупівельні ціни продовжили зростати порівняно до листопада на тлі обмеженої пропозиції молока-сировини на внутрішньому ринку і досить активного попиту з боку сироварів та виробників свіжої молочної продукції напередодні новорічних свят. 

«Хоча промислові ферми на листопад-грудень 2023 року відновили втрачену під час аномальної літньої спеки продуктивність і навіть продемонстрували зростання, однак саме через це молокопереробні підприємства не змогли належним чином підготуватися до осінньо-зимового періоду продажів, виробили менше біржових товарів, ніж зазвичай», — пояснює він. 

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *