Застосування гербіцидів проти бур’янів

Гербіциди за спектром дії поділяються на:

Гербіциди вибіркової (селективної) дії. Такі препарати знищують одні рослини і не впливають на інші. Типова ситуація: протизлакові гербіциди та гербіциди проти дводольних рослин. Останні застосовуються в сільському господарстві для захисту зернових колосових культур (злаків) від одно- та багаторічних дводольних бур’янів. А на присадибній ділянці їх можна використовувати для захисту газону. Якнайкраще для цієї мети підходять наступні гербіциди Гольф, Голд Стар, Триатлон, Дикамба Форте, Хлібодар.

А проти однодольних (злакових) бур’янів город та сад надійно захистять Антипирій, Оберіг, Фюзілад Форте, Дуал Голд, Тарга Макс, Харума.

Вибірковість може бути широкою, коли препарат контролює велику кількість бур’янів різних видів та родин, та вузькою, коли спектр дії препарату обмежується декількома видами, часто близькоспорідненими. Селективні гербіциди широкого спектру дії Віталон Експерт та Бетагард ефективно контролюють велику кількість видів однорічних дводольних та злакових бур’янів у посівах столового, цукрового та кормового буряка. Тівітус застосовується на картоплі та кукурудзі проти різноманіття одно- та багаторічних злакових і деяких дводольних бур’янів.

Гербіциди суцільної дії. Вони знищують майже всі види рослинності і небезпечні не тільки для бур’янів, але і для культурних рослин. Тому їх застосування можливе, в основному, за відсутності культурних рослин (до посіву після збирання культури, на ділянках, що не використовуються) або при умові захисту культур від потрапляння робочого розчину.

Найбільш відомими препаратами, що належать до цієї групи є Раундап Макс, Ураган Форте, Напалм Форте, Гліфовіт Екстра, Брокер. Діюча речовина цих засобів – солі гліфосату – діє на рослини, потрапляючи через листковий апарат і розноситься по всім тканинам. Через це, гинуть не тільки малорічні бур’яни, але й багаторічні. В тому числі й кореневищні (пирій повзучий) і коренепаросткові (осот, берізка польова). При потраплянні у ґрунт, гліфосат швидко розкладається. Через кореневу систему не впливає на рослини. Це дозволяє використовувати перелічені гербіциди в садах (де за умови відсутності вітру робочий розчин не потрапить на листя дерев) та до появи сходів культурних рослин (бажано мінімум за 5-7 днів).

Гербіциди вузької дії – Осотин, Мастак – знищують лише певні види рослин. Але серед них такі злісні бур’яни, як осот, будяк звичайний, кульбаба лікарська.

За способом внесення гербіциди поділяються на:

  • Листові – робочий розчин розпилюється на листя.
  • Ґрунтові – розчином ретельно обробляється поверхня ґрунту.
  • Джерело: propozitsiya.com

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *