За рахунок дешевої сировини Україна має один з найкращих потенціалів для виробництва біометану, – заступник міністра

Україна має великий потенціал для задоволення своїх та європейських енергетичних потреб за рахунок залишків і відходів сільськогосподарського виробництва. Зокрема, енергетичний потенціал біомаси в Україні становить понад 25 млн тонн нафтового еквіваленту на рік, повідомив під час конференції «Перспективи та умови для ринку біометану в Україні» заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

За словами заступника міністра, Європейський Союз має плани з виробництва біометану до 35 млрд м³/рік до 2030 р., Україна потенційно може забезпечити до 20% цієї потреби.

«У виробництві біометану Україна може конкурувати з будь-якими країнами та запропонувати найдешевшу сировину. Україна має найбільшу в Європі площу сільськогосподарських угідь і, відповідно, один з найкращих у світі потенціалів для виробництва біометану», – зазначив В. Головня.

Читайте також: Політика держави на підтримку переробної галузі – це помилка, – Олег Нів’євський.

Крім того, він нагадав, що біометанові та біогазові заводи також виробляють дигестат, який може стати основним органічним добривом, необхідним для відродження грунтів.

«Використання біоенергетичного потенціалу аграрної галузі та переробної промисловості сприятиме децентралізації енергосистеми та надійному енергозабезпеченню громад. Також збільшить доходи агровиробників за рахунок додаткового прибутку від реалізації або використання решток та отримання якісного органічного добрива. В цілому зміцнить енергетичну безпеку держави», – наголосив заступник міністра.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *