Dragon Capital погіршила прогноз зростання ВВП на 2024 рік

Інвестиційна компанія Dragon Capital прогнозує, що реальний ВВП України зросте на 4% у 2024 році, це удвічі менше попередньої оцінки (8%).

Прогноз зростання української економіки на 2023 рік залишається на рівні 4,5% рік до року, повідомляє Forbes. 

«З огляду на динаміку подій на фронті, ми переглядаємо наше ключове припущення на 2024 рік, очікуючи, що війна, ймовірно, триватиме протягом усього наступного року», — йдеться у коментарі Dragon Capital.

За оцінкою Dragon Capital, повноцінне відновлення перевезень через порти Чорного моря може збільшити експортну виручку на $9-10 млрд у 2024 році, що на третину більше, ніж у сценарії «без портів Чорного моря», та мати позитивний вплив на зростання реального ВВП до 5,0 відсоткових пунктів. Водночас інфляція може зрости на додаткові 2,5% через вторинні ефекти зростання внутрішніх цін на зерно.

Аналітики інвесткомпанії не очікують повноцінного відновлення судноплавства портами. За прогнозом Dragon Capital, обсяги експорту через порти Чорного моря коливатимуться між 1,5 та 3,5 млн т на місяць. Проте економіка може отримати підтримку від подальшого розвитку внутрішнього військового сектору. 

«Ми очікуємо, що іноземні партнери України продовжуватимуть фінансово підтримувати країну і під егідою МВФ консолідують $40 млрд прямої бюджетної підтримки наступного року», — йдеться у коментарі компанії. 

Аналітики вважають, що цього має бути достатньо для фінансування дефіциту бюджету за умови, що уряд активізує внутрішні запозичення та сприятиме подальшому зростанню резервів НБУ до $45 млрд у 2024 році. Це дозволить Нацбанку продовжувати поступово помʼякшувати валютні обмеження, зазначається в коментарі.

Dragon Capital покращила прогноз курсу гривні до долара США до 37 грн/$ до кінця поточного року (порівняно з попереднім прогнозом 37,5 грн/$) та 39 грн/$ до кінця 2024 року (порівняно з 41 грн/$). 

Водночас фахівці знизили прогноз інфляції на кінець 2023 року на 3%, до 6% рік до року. Цьому сприяло більш суттєве, ніж очікувалося, зниження фундаментального тиску в останні місяці та збільшення прогнозного врожаю для окремих культур (наприклад, овочів, гречки). 

«Ми прогнозуємо, що у 2024-му показник інфляції прискориться до 8%, зокрема через збільшення внутрішніх цін на сільськогосподарські товари в результаті часткового відновлення портів Чорного моря», — пояснили аналітики.

Основні ризики для прогнозу повʼязані насамперед із перебігом війни, зважаючи на ситуацію на полі бою та пошкодження критичної інфраструктури (електроенергія, газ, порти), пояснили в Dragon Capital. 

Також обсяги й темпи надходження іноземного фінансування залишаються ключовими факторами ризику для економіки України. Значне зниження фінансової допомоги у 2024 році чи тривала затримка з надходженням фінансування може підважити макроекономічну стабільність, хоча накопичений запас міцності, зокрема у вигляді рекордно високих резервів НБУ, дозволить певний час втримувати ситуацію під контролем, вважають аналітики Dragon Capital.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *