Українські вчені розробили рішення для відновлення ґрунтів з використанням донних відкладень

Українські вчені ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського» розробили рекомендації з використання донних відкладень із рибогосподарських водойм для поліпшення стану сільськогосподарських угідь та відновлення земель, пошкоджених під час воєнних дій, пише propozitsiya.com.

Дослідження здійснене завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International.

Науковці розробили рішення щодо поліпшення стану ґрунту за допомогою мулу та осаду. Цей метод одночасно розв’язує дві проблеми: допомагає відновити землю та очистити ставки, а також покращує умови для розвитку аквакультури.

Дослідження показали, що за вмістом основних елементів добрив мул не поступається, а в деяких випадках перевершує органічні добрива.

Згідно з даними, що наводяться в дослідженні, економічна вигода від використання рідких сапропелевих добрив є більшою, ніж мінеральних добрив у 6–21 разів.

Завдяки забезпеченню поліпшення гумусового й поживного стану малопродуктивних і деградованих ґрунтів на площі 20 млн га прогнозна економічна оцінка екологічного ефекту від застосування 35 млн т мулу й інших донних відкладень за впливом на потенційну родючість зазначених ґрунтів у масштабах України становить 88 млрд грн за середнім варіантом, 22 млрд грн – за песимістичним варіантом, 219 млрд грн – за оптимістичним варіантом.

Загальний прогнозний еколого-економічний ефект від застосування мулу й інших донних відкладень за впливом на потенційну й ефективну родючість малопродуктивних і деградованих ґрунтів на площі 20 млн у масштабах України може становити 26 і 227 млрд грн відповідно за песимістичного й оптимістичного варіантів.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *