Україна переходить на європейську платформу сертифікації експорту харчових продуктів

З 15 січня 2024 року Україна переходить на використання онлайн платформи Європейської комісії сертифікації експорту та транзиту харчових продуктів TRACES NT. Цей крок спростить формальні процедури ввезення продукції рослинного і тваринного походження на територію Європейського Союзу.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Держпродспоживслужбу.

Впровадження цієї системи є важливим кроком в адаптації законодавства України до європейського законодавства.

Обсяг видів харчових продуктів, сертифікація яких буде проводитись з використанням TRACES NT, визначається формами сертифікатів, що адаптовані та інтегровані до системи. В процесі адаптації та впровадження форм сертифікатів в TRACES NT перелік продукції буде доповнюватись.

З метою уникнення необґрунтованих затримок під час здійснення сертифікації вантажів Держпродспоживслужба пропонує здійснити низку підготовчих заходів, зокрема:

  • ознайомитись із методичними матеріалами щодо функціоналу та перших кроків для початку роботи з TRACES NT, а також інформацією щодо створення сертифікату в системі;
  • визначити відповідальну особу для реєстрації в TRACES NT та створення запиту для підтвердження (валідації) потужності та ролі користувача;
  • направити запит на адресу територіального органу Держпродспоживслужби за місцем розташування потужності для підтвердження (валідації) потужності відповідно до методичних рекомендацій, що знаходяться за посиланням.

Загалом, впровадження системи TRACES NT є важливим кроком для спрощення експортних процедур та їх відповідності європейським стандартам безпеки та якості харчових продуктів.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *