Україна до червня експортує всі перехідні залишки зернових, – Денис Марчук

Експортний рух зернових значно прискорився завдяки вивезенню продукції портами Великої Одеси. Таким чином до червня вдасться експортувати перехідні залишки зернових, повідомив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Media Center Ukraine.

«На сьогодні потенціал за рахунок вивезення портами Великої Одеси дуже прискорив наш експортний рух зернової групи і в цілому. За березень показники трохи менші, але не гірші, ніж в лютому. В цілому експортували майже 5 мільйонів тонн зернових, і це хороший показник. Якщо так буде відбуватися, то на кінець травня початок червня точно всі ті перехідні залишки, які є в Україні, будуть відекспортовані. В цілому ж ми за цей маркетинговий рік відвантажили майже 34,5 мільйонів тонн, і це досить хороші дані. Я сподіваюсь, що ми не будемо сидіти з перехідними залишками, як це було в 2022 році, чи на початку 2023-го», – пояснив Денис Марчук.

Нагадаємо, що згідно з даними Держмитслужби, станом на 1 квітня 2024 року Україна експортувала з початку 2023/2024 МР 34,862 млн тонн зернових та зернобобових культур. За аналогічний період минулого маркетингового року було експортовано 38,047 млн тонн зернових та зернобобових.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *