У Снятинській громаді на Івано-Франківщині п’ять років не вирощуватимуть кукурудзу

У Снятинській громаді на Івано-Франківщині закрили на карантин 538 га кукурудзяних полів через появу західного кукурудзяного жука. Наступні п’ять років на цих полях не висаджуватимуть цю культуру – оброблятимуть землю від шкідника, розповіла головна спеціалістка Держпродспоживслужби в області Іванна Пупенко.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне.

За її словами, західний кукурудзяний жук – небезпечний шкідник.

«У нього дуже висока шкодочинність, прожерливість, плодючість висока. Якщо, не дай Боже, він вподобає наші регіони, то в нас будуть вагомі втрати врожаю кукурудзи. Шкодочинність цього шкідника полягає й у тому, що, окрім яйця, всі фази розвитку його шкодочинні – й личинки, й жуки», – говорить Іванна Пупенко.

Також серпень – період розвитку ще одного шкідника – кукурудзяного стеблового метелика. Зі слів Іванни Пупенко, якщо протягом 10 днів у пастки потраплять ці комахи, поле слід обробити хімікатами.

«Він не карантинний шкідник, але небезпечний для кукурудзи, оскільки теж ненажерливий. Гусениці прожерливі. Кукурудзяний стебловий метелик завдає збитків посівам», – додає Іванна Пупенко.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *