В цьому сезоні фермери не будуть віддавати зерно за безцінь, – прогноз аналітиків

Пшениця нового врожаю буде реалізована за цінами вище минулорічних. Українські аграрії не будуть продавати пшеницю за безцінь, оскільки пропозиція зерна значно знизиться, передбачають аналітики кооперативу «ПУСК».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

«Якщо в червні 70% експортованої української пшениці становив старий врожай, то наразі пропозиція зерна починає падати. Запаси мінімальні, а нового врожаю зібрано лише 200 тис. тонн.

Пшениця серед усіх сільгоспкультур найбільше реагує на новини щодо пролонгації зернового коридору і є найбільш заполітизованою. Політичні новини щодо можливого виходу рф, які активізуються у найближчі тижні, стануть підтримуючим фактором для цін на пшеницю, які, як мінімум втримаються на поточних рівнях. За прогнозами Україна збере 14-15 млн тонн пшениці до кінця липня, тоді ціни на тлі великої пропозиції можуть тимчасово просісти, але вже у вересні будуть становити не менше 200$/т», – вважають в аналітичному департаменті кооперативу «ПУСК».

Та додають, що глобальний тренд на ринку пшениці – на зростання. Пшениці, як вже йшлося, буде зібрано менше, але в Україні вже не буде запасів пшениці у 25 млн тонн, як це було минулого року.

«З огляду на прогнози валового збору пшениці, Україні потрібно буде вивозити близько 1 млн тонн щомісячно, що дозволяє логістика. Затрати на вирощування зросли, і фермери не будуть віддавати зерно за безцінь, минулорічних цін реалізації на рівні 160 $/т вже не буде. До того ж аграрії не будуть спішити продавати зерно, доки ціна не перевищить 200$ /т, тобто будуть тримати продукцію в очікуванні цінових позначок, що перевищують собівартість вирощування», – розповіли у «ПУСК».

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *