Складність замінування збільшується з кожним днем, – Ігор Клименко

За наявності технічного оснащення та персоналу за 10 років маємо розмінувати 80% територій нашої держави, заявив Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Урядовий портал.

Ігор Клименко наголосив, що наразі дуже важко спрогнозувати терміни, у які Україні вдасться розмінувати власні території, адже йде війна і навіть вже розміновані території ворог продовжує обстрілювати.

Глава МВС зазначив, що замінування територій Київської, Чернігівської, Сумської областей не йде у жодне порівняння із ситуацією на Херсонщині. А Херсонська область не йде у порівняння із замінуванням Запорізької, Донецької й частини Харківської областей, там, де зараз стоїть противник.

Ігор Клименко наголосив, що успішність розмінування територій залежить саме від сил та засобів у вигляді машин для розмінування:

«Що стосується контрольованої на сьогодні частини нашої держави, то абсолютно природно, що ми встигнемо провести це розмінування відносно досить швидко. Умова – велика кількість наших саперів і Збройних сил, піротехніків ДСНС, вибухотехніків Національно поліції. Ми постійно набираємо в ці підрозділи людей, отримуємо спеціальну техніку для розмінування від наших міжнародних партнерів і продовжуємо розміновувати».

Міністр внутрішніх справ наголосив, що відомство робить усе можливе аби чітко розподіляти зусилля з розмінування передовсім пріоритетних територій. Йдеться про населені пункти та сільськогосподарські угіддя.

«Характеризуючи щільність замінування, яка є в Запорізькій області, на південному напрямку – це Оріхів, Гуляйполе, Велика Новосілка, Міністр оборони сказав, що там 5 мін на квадратний метр. Але ж не забуваймо, що ще ми маємо дистанційне мінування, яке накопичується противником щодня. Складність замінування з кожним днем все вище і вище. Є, наприклад, послідовне замінування, коли техніка наїжджає або солдат наступає на одну міну, а вибухає одночасно ще якась кількість на лінії. Тому дуже багато чинників, які впливатимуть на терміни виконання цієї роботи», – резюмував Глава МВС України.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *