Портові термінали Одещини не віддають власникам зерно, яке не було експортоване через блокаду

Низка агропідприємств повідомили Всеукраїнську Аграрну Раду про неможливість повернути зерно з терміналів компанії «ТІС», яке не було експортовано внаслідок блокади портів. Ситуація не вирішується декілька місяців поспіль.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

ТОВ «ВІСКАР АГРО» в березні 2023 р. уклало з AGROPROSPERIS TRADING 2 LIMITED контракт на поставку 2000 т зерна кукурудзи. Зерно відвантажили на термінал порту «Південний» ТОВ «ТІС». Частину зерна – 562 т – було експортовано та оплачено.  На терміналі лишилося 1480,75 т.

«4 липня ми отримали від Агропросперіс повідомлення про неможливість виконання договору та його припинення у зв’язку із блокадою порту «Південний» російською федерацією. Потім отримали пропозицію від «Агропросперіс» купити зерно в Україні, але вже по нижчій ціні, а саме по 7,2 тис. грн/т. Ціна попереднього невиконаного контракту становила понад 7,4 тис. грн/т. Ми погодилися на нижчу ціну і на витрати по перевалці і транспортуванню. Відправили автомобілі на термінал, щоб забрати зерно. Але машини на територію не пустили. Вантажівки простояли близько тижня. Транспорт інших компаній теж стоїть у черзі, зерно нікому не віддають», – розповів юрист агрофірми ТОВ «ВІСКАР АГРО» Олександр Вашека.

Минулого тижня господарству вдалося отримати назад близько 800 т зерна. Проте зерно повернуто неналежної якості: бите, з домішками зерен інших культур.  Окрім того «Агропросперіс», на незрозумілій підставі, виставило товариству рахунок за зберігання зерна на терміналі за липень – $18 тис.

ПСП «УКР АГРО КЛАС» уклало із швейцарською компанією SIERENTZ&CIESARL в лютому місяці 2023 р. договір поставки кукурудзи. Підприємство поставило 3523,3 т на зерновий термінал ТІС на загальну суму $735 000. В травні та липні ПСП «УКР АГРО КЛАС» отримало від SIERENTZ&CIESARL повідомлення про форс-мажор та неможливість виконання умов договору у зв’язку із блокадою порту «Південний». Підприємство звернулося до SIERENTZ&CIESARL та терміналу ТІС з проханням повернути зерно у зв’язку із неможливістю виконання договору поставки. Через майже три тижні отримало відповідь, що SIERENTZ&CIESARL не проти, щоб підприємство забрало зерно. Тільки от згідно листа термінал ТІС не підтверджує їм дозвіл на таку операцію.

ФГ «Періжка» з Кіровоградської області уклало угоду з трейдером «Зелена Долина Полісся» ще у квітні на 4,5 млн грн. Як і в попередніх випадках, господарство транспортувало зерно на термінали ТІС.

«Ми з цими компаніями працюємо вже вдруге. Перший контракт оплатили майже відразу, тому ми погодились на подальшу співпрацю. Нову партію відвантажили у квітні. Витратили багато коштів, щоб транспортувати зерно до Одеси. Згідно угоди нам мали оплатити всю суму протягом 5 робочих днів після відвантаження. Більш того, в угоді прописано 0,5% пені від суми за кожний неоплачений день. За цей час ми отримали лише 50 тис. грн. Це не допоможе нам покрити всі витрати на виробництво. Стоїть питання, як проводити нову посівну без цих грошей. Нам потрібно купляти насіння, ЗЗР, добрива, платити заробітну плату та ремонтувати техніку», – каже бухгалтер Катерина Періжок.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *