Програму кредитування «5-7-9» потрібно продовжити ще на рік, – ВАР

Всеукраїнська Аграрна Рада звернулася до влади з проханням продовжити дію програми пільгового кредитування сільгоспвиробників «5-7-9» на 2024 рік.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

ВАР зазначила, що наразі сільськогосподарський сектор перебуває в критичній ситуації. За попередніми оцінками, збитки галузі рослинництва цього року становитимуть щонайменше 3 млрд доларів США, при цьому більшість підприємств зіткнуться з реальною загрозою банкрутства. Це пов’язано з різким зростанням витрат на експортну логістику через військові ризики в Чорному морі та постійні перебої в транскордонному експорті із західними країнами. Зростання цін на паливо, пестициди та запасні частини також призвело до збільшення виробничих витрат.

Водночас термін дії програми пільгового кредитування 5-7-9, однієї з найпопулярніших програм державної допомоги, спливає для фермерів (за винятком тих, хто перебуває в постраждалих районах) 31 березня 2024 року. 

Постанова КМУ № 28 від 24 січня 2020 року «Про надання фінансової державної підтримки» передбачає, що максимальний строк кредитування сільськогосподарських виробників, на який надається державна допомога, не повинен перевищувати термін до 31 березня 2024 року. 

«За поточних умов, чи не єдиним дієвим і масовим інструментом державної підтримки галузі АПК є пільгове кредитування сільськогосподарських товаровиробників в рамках програми «5-7-9». Однак, напрям такої підтримки як фінансування аграріїв завершує свою дію 31 березня 2024 року. Саме до цієї дати визначений максимальний термін кредитування сільськогосподарських товаровиробників в рамках програми «5-7-9», – йдеться у зверненні.

ВАР звернулася до Кабміну із проханням продовжити максимальний термін надання пільгових кредитів сільськогосподарським виробникам для ведення ними сільськогосподарської діяльності ще щонайменше на один рік – до 31 березня 2025 року. 

«Така ініціатива дасть змогу зберегти галузь та безперебійно провести наступну посівну», – звернули увагу у ВАР.

Ці зміни мають бути ухвалені якнайшвидше, щоб з початку наступного року фермери могли брати кредити на посівну, з терміном таких кредитів не на кілька місяців (до березня 2024 року), а до 31 березня 2025 року.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *