Плантації фундука на Львівщині збільшились у 6 разів

Садівники Львівської області поточного року на 10,6% збільшили площі насаджень горіхоплідних культур. Це найбільший показник розширення площ за останні 5 років.

Про це говориться у повідомленні Департаменту агропромислового комплексу Львівської ОВА у Facebook.

Загалом за період 2019-2023 років площі насаджень горіхоплідних у господарствах усіх категорій збільшились на 14,8%. 

«Закладання насаджень фундука в області стало трендом року, оскільки площі його вирощування збільшились у 6 разів. Половину нових площ фундука закладено за допомоги державної грантової підтримки «Свій Сад»  за програмою «єРобота», — коментує директор департаменту Тетяна Гетьман.

Із загальної площі горіхоплідних культур по Україні на Львівщину припадає 6,7%.

Площі насаджень горіхоплідних культур загалом в області становлять 1340 га, з яких  90% площ займають насадження волоського горіха, та 10% припадає на вирощування фундука. Обсяги виробництва горіхів усіх видів з площі плодоносних насаджень збільшились на 8,2% проти попереднього року і складають понад 5,9 тис. т. 

Промисловим вирощуванням горіхів усіх видів в області займаються 25 суб’єктів господарювання, у яких площі насаджень становлять близько 350 га (26% від загальної площі горіхоплідних по області). У структурі горіхоплідних комерційного сектору 65% площ займає волоський горіх та 35% — фундук.

Нових горіхоплідних насаджень у 2023 році господарствами усіх категорій закладено 128 га, з яких 103 га (80%) — насадження фундука. У промисловому секторі закладено 91 га нових насаджень, зокрема насадження фундука складають 73% (66 га), волоського горіха — 27% (25 га).

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *