Польща скаржиться на затягування будівництва елеваторів на українсько-польському кордоні

У Польщі заявили про відсутність прогресу в будівництві елеваторів уздовж кордону з Україною. Елеватори мали б розв’язати проблеми з експортом української агропродукції.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на USM.

Згідно з заявою держсекретарки Польщі з питань співробітництва з Україною Ядвіги Емілевич, США обіцяли допомогти з будівництвом зернових елеваторів на українському кордоні. Таке рішення дало б змогу польським фермерам зберігати надлишки зерна, а не продавати його зі знижкою, як це сталося на початку 2023 року.

Натомість зараз будівництво елеваторів затягується. В результаті, після дуже плідного періоду збирання врожаю потужності польських елеваторів та системи зберігання явно недостатньо, аби прийняти українське зерно, соняшник та інші товари.

Емілевич зауважила, що Варшава має захистити польських фермерів, перш ніж допомагати українським, а Євросоюз має переглянути свою схему субсидій до того, як така потужна аграрна держава, як Україна, доєднається до блоку.

Також Польща хоче, щоб ЄС погодив нову субсидію в розмірі 30 євро/т на українське зерно, яке йде транзитом через Польщу, Угорщину, Словаччину, Румунію та Болгарію.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *