Україні необхідно вивозити хоча б 4 млн т зерна на місяць, – Денис Марчук

Україна має підняти пропускну здатність вивезення зерна морськими та річковими портами, а також «шляхами солідарності» хоча б до 4 млн тонн на місяць. Наразі цей показник удвічі менший, заявив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук під час брифінгу «Жнива 2023 та експорт української продукції».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР..

За його словами, попри війну, цьогоріч аграріям вдалось збільшити врожай з 70 млн тонн у 2022 році до 76 млн тонн зернових та олійних культур. Проте без розвитку експортних маршрутів восени від 20 до 30% українських фермерів засіють менше площ, або взагалі припинять роботу.

«Завдяки професійності українських аграріїв, які вдало використали погодні умови, прогноз врожаю цього року збільшено до 76 млн тонн зернових. І це при скороченні посівних площ на 28% через окупацію, бойові дії та замінування територій. Станом на сьогодні вже намолочено 29 млн тонн зернових. Західні регіони ще продовжують активно збирати, там через дощі трохи сповільнились темпи жнив. Тим не менш, збиральна кампанія ранніх зернових майже закінчилась і на півдні вже розпочато збирання ярих. Також південь і центр країни вже розпочали збирання соняшнику з врожайністю 1,8-1,9 тонн з гектара. Це є непоганим результатом. По олійних культурах ми можемо вийти на кращі результати, ніж минулоріч», – зазначив Денис Марчук. 

При збільшенні експортних можливостей України ці показники забезпечать як продовольчу безпеку всередині країни, так і на зовнішніх ринках. Також гарний врожай та можливість продати зерно додадуть позитивних сигналів аграріям для проведення посівної озимих культур. Про наміри щодо збільшення площ підтверджують і результати опитування, яке провело Мінагрополітики серед фермерів.

«Поки фермери налаштовані позитивно, але якщо морські та річкові коридори, а також «шляхи солідарності» не запрацюють необхідними темпами, ми можемо побачити, як від 20 до 30% фермерів скоротять посівні площі або взагалі не працюватимуть через брак коштів та переповненні склади. Проте ми бачимо як наші сили ЗСУ забезпечили вихід вже другого корабля з Одеського порту поза дії «зернової угоди», – наголосив він.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *