Перевезення агропродукції через волинські пункти пропуску в минулому році зросло у 19 разів

У 2022 році порівняно з попереднім періодом товаропотік сільськогосподарської продукції через автомобільні чи залізничні пункти пропуску на Волині збільшився у 19 разів, а кількість оформлених митними постами продовольчих товарів (1-24 груп УКТ ЗЕД) в режимі «експорт» зросла у 10 разів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на БізнесЦензор.

«Волинська митниця впоралася зі значним ростом навантаження за рахунок оперативно вжитих заходів з оптимізації часу проведення митних процедур, перерозподілу особового складу, спільних з прикордонниками та польською стороною експериментальних проєктів пропуску транспортних засобів», – повідомив керівник митниці Юрій Іваськів.

Коментуючи роботу польських ветеринарних служб на українсько-польському кордоні, Іваськів повідомив, що українська сторона неодноразово порушувала це питання на міжнародних зустрічах. Однак польська сторона заявила про неможливість прискорення цих видів державного контролю через суперечності із законодавством Європейського Союзу.

«Визначені види контролю можуть здійснюватись виключно на кордоні», – додав Іваськів.

Також Іваськів нагадав волинським виробникам с/г продукції про нові вимоги Митного кодексу, які набудуть чинності 7 листопада цього року. Він рекомендував усім не зволікати та уже оформляти митні спрощення в NCTS або статус авторизованого економічного оператора. Це дозволить аграрному бізнесу експортувати продукцію на європейський ринок без обов’язкового пред’явлення товару митниці.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *