Парламент готується надати уряду право на рейдерське захоплення землі та майна

На наступних засіданнях Верховна Рада розгляне законопроєкт, який дозволяє вилучати землю та нерухоме майно без рішення суду не тільки під час війни, а й 10 років після її завершення (№ 8225 ).

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці народного депутата, члена партії «Європейська солідарність», Миколи Княжицького.

Авторами скандального проекту виступили представники фракції «Слуги народу» Микола Кириченко (раніше представляв «Батьківщину») та Денис Герман .

Законопроєкт 8225, зокрема, передбачає:

  • будь-яка земля або нерухомість можуть бути експропрійовані впродовж воєнного стану +10 років після;
  • експропріація здійснюється без суду, на підставі рішення КМУ. Тобто в тіньовий спосіб, коли власник навіть не знає про наміри держави забрати;
  • вилучені обʼєкти передаються держпідприємству яке може використовувати їх самостійно «для побудови обʼєктів критичної інфраструктури» або (увага) продати іншим приватним особам для тих же цілей;
  • вилучення здійснюється за оціненою вартістю, яку проводить сам Кабмін. Тобто якщо у когось виникне необхідність швидко продати якийсь непотріб і вийти в кеш, він може домовитись з КМУ і продає його державі за дорого. А якщо хтось захоче навпаки, рейдернути хороший, але не за дорого, то домовляється з КМУ і викупає за дешево;
  • якщо власник не буде згоден і подасть в суд, то суду прямо забороняють зупиняти дію такого рішення КМУ у забезпечення позову.

Стійке враження, що проект придумали хоч і рейдери, але хороші, вважає Микола Княжицький.

«Воно щонайменше антиконституційне. Адже експропріація допускається без попереднього відшкодування вартості лише під час воєнного стану. А тут зʼявляється ще «воєнний стан +10 років», а відшкодування через місяць після рішення КМУ і за вартістю, на яку ніхто і вплинути не зможе крім самого КМУ. 

Вони прикривають це необхідністю відновлення інфраструктури. Але закон про примусовий викуп для інфраструктури є вже давно, і там виключно судова процедура. І власник не дізнається про втрату власності з газет – він бере участь у судовій справі де може захистити власність або захистити право на справедливе відшкодування вартості своєї власності. А коли вони будуть під це забирати приватні санаторії у Карпатах, то ніхто не зможе навіть слова вставити.»

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *