ООН пропонує піти на поступки росії в обмін на продовження зернової угоди

Автор ілюстрації Halit Kurtulmus Aytoslu

Генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутерріш запропонував президенту росії владіміру путіну підключити «Россельхозбанк» до Міжнародної міжбанківської системи передачі інформації та здійснення платежів SWIFT в обмін на продовження зернової угоди.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на zn.ua.

Як йдеться в повідомленні речника Гутерріша Стефана Дюжарріка, генсек ООН у середу, 12 липня, надіслав листа президенту рф, в якому виклав вище згадану пропозицію, «спрямовану на узгодження життєво важливої подальшої реалізації Меморандуму про взаєморозуміння з життєво важливою необхідністю зберегти Чорноморську ініціативу в дії».

В офісі ООН наголошують на важливості експорту продовольства та добрив як з російської федерації, так і з України для глобальної продовольчої безпеки. Зокрема зазначають, що від закриття Чорноморської зернової ініціативи найбільше постраждають незахищені верстви в усьому світі внаслідок ймовірного подальшого зростання світових цін на продукти харчування та добрива.

Раніше в ЄС пропонували москві створити дочірню компанію  підсанкційного «Россельхозбанку», якій буде надано доступ до SWIFT. Однак в кремлі цю пропозицію відкинули та виступили із вимогою підключити до системи сам банк.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *