Малину вирощувати вже невигідно

Цього тижня в Україні помітно знизилися ціни на малину. На думку учасників ринку, обвал цін у даному сегменті був цілком очікуваним, проте межі зниження ціни, як і раніше, ще не вичерпані. Головною причиною негативного цінового тренду у цьому сегменті є стрімке збільшення пропозиції місцевої ягоди на ринку і натомість досить низького попиту малину.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

На сьогоднішній день українські садівники озвучують ціни на малину в діапазоні 35-60 грн/кг, що в середньому на 27% дешевше, ніж наприкінці минулого тижня. При цьому більшість фермерів вже відмовляються від збирання ягід, оскільки закупівельні ціни на малину вже впали до 35 грн/кг на свіжий ринок, а на заморожування і зовсім до 17 грн/кг.

За словами ключових гравців ринку, українським садівникам на сьогоднішній день стає невигідно вирощувати малину, тому вони втрачають інтерес до цієї ягоди, оскільки поточний діапазон цін у даному сегменті не покриває навіть витрат на збирання малини.

Читайте також: Закупівельні ціни на малину шокували фермерів.

Зазначимо, що на сьогоднішній день малина в Україні вже коштує в середньому на 60% дешевше, ніж за аналогічний період минулого року. При цьому, якщо ситуація з темпами реалізації даної ягоди не покращиться, то негативні цінові тенденції в даному сегменті переважатимуть і надалі.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *