Німецькі фермери заблокували віце-канцлера

Німецькі фермери понад місяць протестують проти намірів уряду урізати державні субсидії для сільського господарства.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на DW.

На півночі Німеччини, у федеральній землі Шлезвіг-Гольштейн, більше ста фермерів намагались заблокувати паром із віце-канцлером, міністром економіки та захисту клімату ФРН Робертом Хабеком у четвер, 4 січня. Політик повертався на паромі з відпустки, але на пристані Шлюттзиль його зустріли розлючені фермери, що вимагали зустрічі з віце-канцлером.

Прес-секретар Хабека повідомила, що міністр був готовий поспілкуватися з протестувальниками, але «ситуація з безпекою не дозволила провести розмову з усіма фермерами». Пропозицію віце-канцлера провести розмову із їх представниками, «на жаль, не прийняли». Щоб розблокувати паром, поліція використала проти фермерів перцевий газ.

Die Stimmung kippt
Habeck kann Fähre nicht verlassen wegen aufgebrachten Landwirten
pic.twitter.com/A6bHx4RBf7

— marc friedrich (@marcfriedrich7) January 4, 2024

Німецькі фермери виступають проти скорочення сільськогосподарських субсидій, які були заплановані урядом. Фермерів хочуть позбавити знижок на дизель та податкових пільг у 2024 році.

За оцінками німецького Мінфіну, цей захід мав зекономити 480 мільйонів євро щорічно для бюджету.

Після масштабних протестів фермерів 18 грудня під Бранденбурзькими воротами в Берліні, 4 січня стало відомо, що уряд ФРН вирішив виправити свої плани – скасувати пільги не повністю і одночасно, але поступово і не в повному обсязі. Чи припинить це нові протести, заплановані на січень, невідомо.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *