Поляки побачили загрозу від української індичатини

Україна за останні чотири роки перетворилася з імпортера м’яса індички на експортера.

Постачання на міжнародні ринки української індичатини у 2022 році зросли на 100%. За сім місяців минулого року експортовано 4,4 тис. т цього м’яса, що майже стільки ж, скільки за весь попередній рік, пише topagrar.pl.

Зазначається, що у 2022 році найбільше індичатини в Україні закупили Нідерланди, Німеччина, Велика Британія, Італія та Молдова. Водночас перші чотири країни ЄС є одними з найбільших покупців польського м’яса. А це означає, що Україна повільно витісняє польський продукт із цих ринків. 

Президент правління Національної ради птахівництва Торгової палати Даріуш Ґощинський наголошує, що зараз найбільше занепокоєння галузі викликають курчата-бройлери, оскільки на ринок ЄС потрапляє приблизно 240 тис. т курятини з України. Однак продаж індички також стикається з великими проблемами.

«Великі обсяги курятини, які український гігант виводить на ринок ЄС, є дуже руйнівними. У Польщі також драматична ситуація з м’ясом індички, продати його зараз дуже важко. Ми пояснюємо це високою інфляцією та заощадженнями споживачів. У Німеччині продажі органічних продуктів впали на 20%, у Франції — на 15% продажі м’яса, виробленого за системою Label Rouge, а в Польщі споживачі все частіше віддають перевагу курятині, а не індичці. Ми прогнозуємо, що Україна буде експортувати до кінця цього року приблизно 7 тис. т м’яса індички за такою ціною, що польське м’ясо не має жодних шансів конкурувати з ним», — пояснив він. 

Водночас експерти визнають, що зараз Польща виробляє в 10 разів більше м’яса індички, ніж Україна. Війна сповільнила динамічне зростання виробництва цього виду птиці за останні кілька років, однак Україна все ще є великою загрозою в контексті виробництва птиці для польського ринку індички.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *