На Полтавщині закінчують збирати ранні зернові

На Полтавщині аграрії намолотили 1,5 млн тонн ранніх зернових, розповів на брифінгу директор Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОВА Сергій Фролов.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Новини Полтавщини.

Він зауважив, що середня урожайність склала 55 ц/га.

«Аграрії Полтавщини завершують жнива. Станом на сьогодні вже обмолотили 85% до прогнозу. Цьогоріч ранніх зернових до збору – 327 тисяч гектарів», – розповів Сергій Фролов.

Директор Департаменту агропромислового розвитку ОВА зазначив, що орієнтовно планують завершити жнива до кінця першої декади серпня.

«На сьогодні намолочено 1,5 млн тонн ранніх зернових. Якщо порівнювати з минулим роком на цю дату, то цьогоріч намолочено на 600 тисяч тонн більше. Середня врожайність склала 55 ц/га. Це, фактично, на 1,3 тонн більше з кожного гектара, ніж минулоріч. Зокрема, пшениці намолочено 1,2 млн тонн. Середня урожайність склала майже 60 ц/га», – поінформував він.

Сергій Фролов додав, що для потреб Полтавщини 1 млн тонн зернових цілком достатньо.

«Якщо говорити про потреби області, то 1 млн тонн ранніх зернових цілком достатньо. Проте наші аграрії мають отримати ще і прибуток. У середньому, близько 70% зібраної пшениці завжди були продовольчої якості, цьогоріч – на рівні 50%. Переважно, це зерно 3 та 4 класу. Цього року ціна на пшеницю збільшилися лише на 15% у порівнянні з минулим», – зазначив директор Департаменту агропромислового розвитку.

Також повідомив, що цьогоріч в області дещо зменшилися площі посіву соняшника.

«На сьогодні перевага надається сої. Це, насамперед, пов’язано з ціновою політикою. Адже цьогоріч ціна на неї зросла на 70%», – пояснив Сергій Фролов.

Крім того, розповів, що аграрії мають проблеми зі збутом.

«Наші аграрії починають відчувати певні проблеми зі збутом. За останній тиждень ціна на пшеницю зменшилася на 4%. Сподіваємося, що наші аграрії знайдуть можливості витримати певний період, коли владнається ситуація. Тим більше, в області ємностей для зберігання маємо до 6 млн тонн, 1,5 млн з них – зайняті до початку жнив», – зазначив Сергій Фролов.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *