Європейські норми реєстрації пестицидів та агрохімікатів загрожують збитками українським аграріям, – експерт

Чинне українське законодавство щодо реєстрації пестицидів та агрохімікатів застаріле і вимагає перегляду відповідно до статті 64 Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Так, одними з головних аспектів, котрі декларує ЄС є: скорочення використання пестицидів і агрохімікатів (на 50%); збільшення органічного виробництва (25% земель під органіку); розробка, удосконалення регулювання біопродуктів (спрощення процедури реєстрації біопродуктів).

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УКАБ.

Про це розповіла координатор асоціації Анна Матвіїв під час конференції «Реєстрація пестицидів та агрохімікатів у контексті Євроінтеграції», яку організовував ТОВ «Інститут Агробіології».

Вона зауважила, що у разі скорочення інсектицидів українському агросектору загрожують втрати:

 • Витрати виробництва зростуть для більшості с/г товаровиробників. 
 • Виробникам доведеться скоротити посівні площі через відсутність можливостей боротьби з шкідниками. 
 • Зниження урожайності несе за собою грошові втрати.
 • Втрати внаслідок погіршення якості продукції.
 • «У ЄС можна проводити скорочення інсектицидів, оскільки в них будуть дотації при недозбираному врожаї. А в умовах України це спричинить навантаження на державний бюджет, особливо якщо врахувати, що на сьогодні агросектор являється донором національної економіки та сільського розвитку.

  Попри все, маємо продовжувати працювати та розвиватися, в нових реаліях життя, у важких умовах та долаючи нові виклики. Ще дуже багато треба зробити, багато перепон пройти, до вступу в ЄС, але ми сильні, цілеспрямовані і докладаємо всіх зусиль», – каже Анна Матвіїв.

  Джерело: propozitsiya.com

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *