Ліміт на купівлю землі потрібно залишити до кінця війни, – Денис Марчук

Розширення запуску ринку с/г земель, яке передбачено законодавством у 2024 році, буде вигідним компаніям, які фінансуються  за кордоном. Малий та середній агробізнес будуть у нерівноцінних умовах на ринку землі, враховуючи воєнний стан. У подальшому це загрожує розвитку сільських територій, вважає Денис Марчук, заступник голови ВАР

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на uacouncil.

Наразі законодавство дозволяє фізичним особам купляти 100 га на особу, з 2024 року планується розширити можливості купівлі до 10 тис. га для фізичних та юридичних осіб. Аграрії просять лімітувати можливості купівлі землі, залишивши обсяг 100 га «в одні руки» на час воєнного стану та на 2 роки після перемоги.

«Ринок землі запрацював, щоб він міг функціонувати для всіх: і малих, і середніх підприємців  в інтересах України та українців. Умови земельного ринку, закладені у вітчизняне законодавство, не  були розраховані на повномасштабне вторгнення. Наразі аграрії забезпечують продбезпеку, ведуть виробництво в умовах війни, більше року працюють у збиток, бо не мають змоги продати зерно за ринковими цінами, допомагають армії. Тільки силами ВАР передано більше 1200 одиниць техніки для ЗСУ. У вищеназваних умовах вітчизняні аграрії не можуть конкурувати з великими  компаніями, які можуть кредитуватися за кордоном», – пояснив Денис Марчук.

Аграрії вже звернулися до влади з проханням відтермінувати запуск земельного ринку у великих обсягах, але допустити на ринок юридичні особи.

«З 2024 року, якщо не буде змін, до 10 тис. га с/г земель  зможуть купувати юридичні особи, але якщо їх засновниками є українці. Це дуже великі обсяги, що блокуватимуть малий і середній бізнес, на якому тримається аграрний потенціал держави. Тому ми звернулися до Прем’єр-міністра, до профільного комітету, до Мінагрополітики, щоб розглянути можливість відтермінування зміни лімітів, сподіваємося на позитивну відповідь, готові до дискусій та обговорень. В нас є аргументи, чекаємо на діалог», – наголосив заступник голови ВАР.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *