Фермери отримають 14 тис. т добрив від USAID АГРО для весняної посівної – 2024

Фермери отримають 14 тис. т добрив від USAID АГРО для весняної посівної – 2024

Сім тисяч українських фермерів для весняної посівної – 2024 отримають безкоштовно 14 тисяч тонн добрив від уряду США в межах ініціативи AGRI-Україна. Кожен учасник зможе отримати до 2 тонн мінерального добрива (карбамід) на господарство.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на minagro.

Реєстрація на отримання допомоги пройде в Державному аграрному реєстрі (ДАР) у розділі «Доступні програми» – USAID АГРО_карбамід під ярі зернові та олійні в сезоні 2024 р.

Подача заявок триватиме з 1 по 14 листопада. Отримати допомогу можуть агровиробники, які:

  • мають в обробітку від 5 до 500 га у будь-якій області України (за винятком тимчасово окупованих територій),
  • вирощують зернові або олійні культури,
  • зареєстровані як юридичні особи або фізичні особи-підприємці, зокрема, сімейні фермерські господарства,
  • відповідають іншим умовам програми.

Погоджені заявники, які обробляють від 5 до 20 гектарів землі (власна та орендована), отримають по одній тонні добрива, а ті, хто обробляють від 20 до 500 га – по дві тонни. Пріоритетність в отриманні добрив матимуть господарства, власницями або заявниками яких є жінки (згідно з інформацією в системі ДАР).

Видача добрив планується на листопад-грудень 2023 року.

Через порушену логістику, низькі ціни на зерно та виснаження власних ресурсів, невеликі фермери часто не можуть придбати необхідні добрива. Згідно з опитуванням Міністерства аграрної політики та продовольства України, для майбутнього врожаю 2024 внесення добрив очікується на рівні вдвічі меншим за агрономічну потребу (47%). Повністю забезпечити свою потребу в добривах готові лише 10 відсотків респондентів, а саме великі та середні виробники. Таке скорочення застосування добрив може призвести до зниження потенціалу врожайності та падіння обсягів зібраного врожаю. А отже, негативно вплине як на довгострокову стійкість українського агросектору, так і на глобальну продовольчу безпеку.

Програма роздачі добрив є частиною ширшої діяльності USAID АГРО у межах Ініціативи AGRI-Україна. Приблизно 8 200 фермерів отримали добрива та насіння кукурудзи та соняшнику навесні, а близько 12 000 фермерів отримали добрива під час осінньої посівної кампанії 2023 року.

Загалом, у 2023 році підтримка Програми USAID АГРО забезпечила потребу агровиробників у насінні та добривах для посівної площі близько 370 тис. га. Це дало можливість українським аграріям виростити понад 110 тис. тонн насіння соняшнику та збільшити врожайність, зібравши додатково 220 тис. тонн зернових. Таких обсягів вистачить, щоб забезпечити соняшниковою олією близько 3 млн осіб на рік (в середньому одна людина споживає близько 13 кг соняшникової олії за рік), а також прогодувати 4 млн осіб (в середньому одна людина споживає 50 кг хліба за рік). Підтримка виробництва сільгосппродукції посилить локальну та глобальну продовольчу безпеку і сприятиме стійкості всього аграрного сектору України, зберігаючи його потенціал для розвитку економіки країни.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *