Агрофірма «Ольгопіль» закінчує збирати цукровий буряк: результати не гірші минулорічних

Минулого року під цукровими буряками агрофірма «Ольгопіль» задіяла 85 га, у 2023-му – відвели під цукрові буряки 130 га посівних площ. Аргумент –  цукровий завод, куди реалізується продукцію за давальницькою схемою, потребує більше сировини. А оскільки підприємство розташоване за 70 км від Ольгополя, то за договором солодкі корені цукроварня доставляє на виробництво власним коштом. Відтак, рентабельність культури зростає.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на olgopol.

«За роки функціонування нашого агропідприємства на вирощуванні цукрових буряків ми, так би мовити, вже набили руку, – визнає головний агроном АФ «Ольгопіль» Олександр Палайчук. – Це відображається і на врожайності. Торік середній показник врожайності складав 74 т/га. Наразі маємо на полі до завершення збору ще 25 га, але врожайність не нижча за минулорічну. На полях працює професійна техніка. Збираємо цукрові буряки максимально дбайливо, щоб після переробки вони дали високі результати».

Взагалі до вирощування цукрового буряка потрібно бути готовим як матеріально, так і морально, кажуть агрономи АФ «Ольгопіль». Його рентабельність, ураховуючи ціни на насіння, добрива, засоби захисту рослин й витрати на обробіток, копання тощо, можлива за умови урожайності не меншої за 500 ц/га. Тому перед тим, як остаточно вирішити вирощувати цю культуру, чи ні, варто прорахувати усі плюси й мінуси. Крім того, для вирощування цукрового буряка господарство повинно мати ґрунтообробну техніку, обприскувачі і комбайни. Адже цукрові заводи мають графік приймання солодких коренів і чекати на сировину для переробки не будуть.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *