Елеватори Львівщини завантажені минулорічним зерном на 21%

На старті жнивної кампанії 2023 року перехідні залишки зерна на елеваторах та в зерносховищах Львівщини є значно меншими, ніж рік тому. Станом на початок липня більшість елеваторів області завантажені минулорічним зерном лише на 21 %, тоді, як рік тому цей показник був вищим і становив 40 %.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Департамент агропромислового розвитку Львівської ОДА.

«Рік тому внаслідок заблокованих портів на початок жнив на збереженні лишались рекордні перехідні залишки зерна і навіть близькість до кордонів з ЄС не дозволяло Львівським аграріям швидко вирішити цю проблему, на пунктах пропуску були шалені черги. Той факт, що в новий сезон ми входимо з меншими перехідними залишками говорить про високу адаптивність наших аграріїв до змін ринкової кон’юнктури», – коментує ситуацію Тетяна Гетьман, директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА.

Найбільшу частину перехідних залишків на підприємствах області у цьому році становить кукурудза, пшениця та соя. Ця ситуація вплинула на посівні площі у сільськогосподарських підприємствах, у 2023 році аграрії Львівщини посіяли менше зернових культур на 5 тис. га до минулого року. Натомість збільшено посіви олійних культур, зокрема сої на 5,6 %, ріпаку озимого і ярого на 7,5 %.

Загалом посівна площа у сільськогосподарських підприємствах Львівщини під озимими та ярими культурами у 2023 році становить 424,9 тис. га, що на  0,8 тис. га більше у порівнянні з минулим сезоном.

Жнивна кампанія розпочалась в регіоні тиждень тому. В області працює 34 елеватори, які готові приймати зерно нового врожаю. Загальна потужність зі зберігання зерна в регіоні становить 1092,3 тис. тонн.

Джерело: propozitsiya.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *