Українські аграрії збільшать посіви льону до 6-річного максимуму

Площі олійних культур у 2023/24 МР будуть розширені через їхню більшу рентабельність щодо зернових. Олійний льон не є винятком, залишаючись нішевою культурою.

Такий прогноз зробила аналітик олійного ринку «УкрАгроКонсалт» Світлана Купрєєва.

«Очікується збільшення посівної площі до максимальної за останні 6 років», — додала вона.

Водночас експерт вважає, що урожайність слід очкувати на рівні середньої за останні три роки, адже нестача вологи стає стримуючим фактором для отримання високих показників. 

«Урожай льону очікується на рівні 40 тис. т. Експортний потенціал ринку льону може відновитися, реалізація заявленого потенціалу традиційно залежатиме від попиту з боку країн ЄС, а також логістики у реаліях воєнного часу, що залишається одним із актуальних питань», — додала Світлана Купрєєва. 

Вона нагадала, що у 2022/23 МР посівні площі олійного льону зросли на 20% до переднього року і стали максимальними за останні п’ять сезонів. При цьому урожайність скоротилась на 44% до рекордного 2021/22 МР, вийшовши на мінімум чотирьох сезонів. Урожай склав 27,5 тис. т (-34% до попереднього сезону).

«У 2022/23 МР льон олійний частково втратив експортну орієнтацію, частку експорту в урожаї знижено до 67% проти 83% роком раніше», — додала фахівець, зазначивши, що експорт льону склав 17,6 тис. т (-49%), ключовий імпортер — ЄС.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *